Zadzwoń: 696 73 77 78
E-mail: biuro.papdruk@interia.pl
Zadzwoń: 696 73 77 78
E-mail: biuro.papdruk@interia.pl

O firmie

Historia Firmy

Jest rok 1997. W Polsce po przejściu gruntownych przemian politycznych kształtuje się ustrój państwa oraz uchwalana jest polska konstytucja, co daje nadzieję na stabilizację w sferze biznesu. Tomasz Kowanetz, pracując jeszcze na etacie, dostrzega problemy z dostawami opakowań kartonowych dla firmowych produktów. W tym momencie w jego głowie pojawia się pomysł, aby samemu podjąć działanie i otworzyć firmę, która uzupełni rynkową lukę, sprosta rosnącym wymaganiom klientów oraz będzie odpowiedzią na pojawiające się problemy z realizacją zamówień.

W 1998 roku pomysł zostaje wcielony w życie. Tomasz Kowanetz wraz z małżonką Magdaleną postanawiają zaryzykować. Porzucając pracę na etacie inwestują wszystkie oszczędności rodzinne i otwierają firmę produkcyjno – usługową pod szyldem „Pap-Druk – Wytwórnia opakowań kartonowych”. Firma zostaje zaopatrzona w kilka prostych maszyn poligraficznych. Zakład znajdujący się wtedy w Krakowie na ulicy Mrozowej w pierwszych miesiącach istnienia boryka się z brakiem klientów oraz stratami jakie przynosił. Po 3 miesiącach zakład znajduje się na skraju bankructwa z powodu kończących się oszczędności, a właściciele rozważają zamknięcie zakładu i powrót do pracy etatowej.

W 4 miesiącu działalności następuje przełom. Tomasz Kowanetz dzięki swojej charyzmie i uporowi zdobywa pierwszych poważnych klientów. Firma z powodzeniem rozpoczyna realizację prostych projektów opakowaniowych.

W związku z szybkim tempem rozwoju firmy oraz nieustannie powiększającym się parkiem maszynowym w roku 2002 i 2007 firma zmienia swoją lokalizację – początkowo działalność prowadzona jest w miejscowości Sulechów a następnie w Tropiszowie. Firma bazując na niemałym już doświadczeniu z powodzeniem wchodzi na rynek opakowań prosto na sklepowe półki.

W roku 2011 firma „Pap-druk” przechodzi ostatnią już przeprowadzkę do miejscowości Szarów zwiększając kilkukrotnie powierzchnie produkcyjną. Przedsięwzięcie to wymaga dużych nakładów sił i środków, co nie jest żadną przeszkodą dla prężnie rozrastającej się firmy prowadzonej przez ambitny i zdeterminowany zespół, na czele którego stanęli sami właściciele. Czas po 2011 roku to okres intensywnego rozwoju firmy. Znacząco zwiększa się liczba pracowników oraz specjalistycznych wysokowydajnych maszyn. Firma podejmuje się realizacji nietypowych projektów oraz skomplikowanych konstrukcji. Zakład rozrasta się do rozmiarów wymagających posiadanie dużej przestrzeni magazynowej oraz odpowiedniego sprzętu do jego obsługi.

Plany firmy na kolejne lata to dalszy, stabilny i zrównoważony rozwój, wprowadzanie innowacyjnych technologii, odpowiedzialna gospodarka środowiskowa, wzrost produkcji i zatrudnienia oraz utrzymanie stałej – wysokiej jakości produktów.

Profil Działalności

Firma Pap-druk jest producentem opakowań kartonowych różnych typów z nadrukiem offsetowym – produkty kaszerowane oraz nadrukiem fleksograficznym. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Szarowie k. Krakowa w powiecie wielickim, w województwie małopolskim. Nasze produkty dostarczane są do wielu firm na terenie kraju i nie tylko.

Ochrona środowiska jest ważnym elementem prowadzonej przez nas działalności. Dążymy do tego aby w jak największym stopniu wykorzystywać wszystkie surowce potrzebne do produkcji. Realizujemy to poprzez skierowanie odpadów makulaturowych do ponownego przetworzenia oraz prowadzenie produkcji opartej na materiałach z odzysku co jest przejawem odpowiedzialnej postawy wobec zagrożeń związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Certyfikaty

Firma Papdruk jest posiadaczem certyfikatu FSC® C136047. Oznacza to, że materiały wykorzystane do produkcji oraz produkty gotowe oznaczone etykietą FSC® pochodzą z dobrze zarządzanych lasów posiadających certyfikat FSC® oraz materiałów pochodzących z recyklingu i innych kontrolowanych źródeł. Wybierając produkty certyfikowane FSC® nasi klienci mogą być pewni, że surowce używane przy ich produkcji zostały pozyskane w sposób odpowiedzialny. Nasza firma dołączyła do elitarnego grona firm, które są zaangażowane w promocję odpowiedzialnego gospodarowania lasami oraz posiada prawo do posługiwania się stosownymi oznaczeniami na swoich produktach.

Projekty Europejskie

Firma Papdruk realizuje Projekt pt. „Podwyższenie konkurencyjności przedsiębiorstwa i zwiększenie zatrudnienia, poprzez zakup maszyny i wykorzystanie jej do działalności gospodarczej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2007-2013.

Zainteresowany?

Zgłoś się do nas!

Dyrektor Handlowy
mobile: 696 73 77 78
e-mail: dominik.papdruk@interia.pl